Antrenörlerimiz

Ali Naci Yeşil

1967 senesinde Denizli’de doğan Ali Naci Yeşil,  4. Kademe Baş Antrenörlük Belgesine sahip olup genç ve yıldız milli takımlar antrenörlüğü ve kordinatörlüğü yapmıştır.Bayan A Takımlarda Galatasaray, Vakıfbank, FMV Işık, Şişli ve Alaşehir Belediye Spor Kulüpleri’nde antrenörlük yapmış olup aynı zamanda Şişli ve Salihli Belediye Spor Kulüpleri’nde altyapı sorumlusu olarak görev almıştır. 1998 Galatasaray yıldız kız İstanbul birinciliği ve Türkiye şampiyonluğu, 2000 FMV Işık 3.Bayanlar Ligi şampiyonluğu, 2002 Üsküdar Lisesi Liseli Kızlar İstanbul birinciliği, 2002 Vakıfbank Güneş Sigorta genç kız İstanbul birinciliği ve Türkiye şampiyonluğu ve 2003  Vakıfbank Güneş Sigorta genç kızlar İstanbul ikinciliği ve Türkiye beşinciliği gibi başarıları olan antrenörümüz, 2013 senesinden beri kulübümüzde çalışmaktadır.


Suat Balcı

29 Ocak 1973 senesinde Almanya’da doğan Suat Balcı, basketbol oyunculuk kariyerine Enka Spor Kulûbü’nde başlamış ve buradaki küçüm, yıldız ve genç takım kategorilerinde forma giymiştir. Ardından Özel Çavuşoğlu Koleji’ne transfer olmuş ve dünya şampiyonluğunu tatmıştır. 1993-1996 seneleri arasında yıldız ve genç milli takımda yer alan Suat Balcı, 1999 yılına kadar Tofaş Sas takımında oynamıştır. Bu takımlar dışında Türk Telekom ve Pertevniyal forması giymiştir. 2001 senesinde Marmara Üniversitesi BESYO’dan mezun olmup öğretmenliğe başlamıştır. Darüşşafaka, Özel Akasya Koleji ve İstek Vakfı Özel Kaşgarlı Mahmut Okulları’ndaki kış ve yaz spor okullarında görev almış, aynı zamanda da öğretmenlik yapmıştır. Bu süreçte antrenör olarak da ilçe şampiyonlukları ve ikincilikleri bulunmaktadır.


Samet Kalaç

09.03.1992 tarihinde Makedonya’da doğan Samet Kalaç, Belgrat Üniversitesi’nde basketbol antrenörlüğü bölümünden mezun olmuştur. Oyunculuk kariyerine Darüşşafaka Spor Kulübü’nde minik takımda başlayıp İBB Spor Kulübü genç ve A takım olarak devam etmektedir. Antrenörlük kariyerinde okullarda 6 Türkiye Şampiyonası ve 3 sene de arka arkaya İstanbul ilk beşe kalmıştır. Antrenörlük kariyerine ise Bayrampaşa İ.Ö.O Spor Okulu’nda başlamış ve bunu Mobil Spor Kulübü ile Sancak Spor Kulübü  takip etmiştir. Bunlardan sonra Beylikdüzü BJK Basketbol Voleybol Spor Okulları kordinatörlüğü yapmıştır. İTÜ seri A küçük takım ve Yeşilyurt 2. Lig A takım yardımcılığı ile seri A genç takım antrenörlüğünden sonra 2017 senesinde aramıza katılmıştır.


Talha Çoşar

07.08.1998 doğumlu Talha Coşar, basketbol oyunculuk kariyerine 2009 senesinde İTÜ’de başlamış ve üç sezon burada oynamıştır. Ardından 2012-2013 sezonunda Rotary 100.Yıl Spor Kulübü’nde bir sezon oynamış ve buradan da Rüzgar Spor Kulübü’nde geçip dört sene daha basketbol oynamaya devam etmiştir. 2014 senesinde ise Beşiktaş Spor Okulları’nda stajyerliğe başlayan Talha, E Kademe antrenörlük belgesine sahiptir. Şu anda İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nde antrenörlük eğitimi almaktadır.


Gülnur Yıldız

15.05.1994 senesinde doğan Gülnur Yıldız, voleybol oyunculuk kariyerine 2005 senesinde Bayrampaşa Bilgi Merkezi’nde başlamıştır. 2008 yılında Galatasaray Spor Okulları’na geçen Gülnur, 2010’da Mevlanakapı Güzelhisar Spor Kulübü’ne transfer olmuştur. Bu kulüpte sekiz sene forma giydikten sonra Teşvikiye Akademi Spor Kulübü’ne geçip voleybol oyunculuk kariyerini devam ettirmiştir. 2014 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’ne başlayan antrenörümüz, 2018 senesinde buradan beden eğitimi öğretmeni olarak mezun olmuştur. Ardından 1. Kademe Voleybol Antrenörlüğü belgesi alan antrenörümüz bünyemizde çalışmalarını sürdürmektedir.


Meryem Eloğlu

13.10.1999 tarihinde doğan Meryem Eloğlu, voleybol oyunculuk kariyerine 2010 senesinde Galatasaray altyapısında başlamıştır. Dört sene buradaki yaş gruplarında forma giydikten sonra 2014-2015 sezonunda Şişli Spor Kulübü’nde oynamıştır. 2017 senesinde Beşiktaş Spor Okullarında stajyerliğe başlayan Meryem, şu anda Yıldız Teknik Üniversitesi İngilizce İktisat programından eğitim almaktadır ve Romence ile İngilizce dillerini bilmektedir.


İbrahim Ethem Baydar

10.12.1998 tarihinde doğan ve basketbol oyunculuk kariyerine Rüzgar Spor Kulübü bünyesinde başlayan İbrahim Ethem Baydar, 2010 senesinden 2018’e kadar burada forma giymiştir. 2019 yılında Beşiktaş Spor Okulları’nda stajyerliğe başlayan Ethem, şu anda İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nde antrenörlük eğitimi almaktadır.


Berk Genç

10.12.1996 tarihinde doğan Berk Genç lise öğreniminden sonra, Bartın Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler fakultesi İşletme bölümünden mezun olmuştur.Hayatının içinde her zaman
spor bulunan Berk Genç daha çok bireysel sporlara yönelmiştir. Fide de kayıtlı satranç sporcusu olan Berk Genç şuanda Rüzgar Spor Kulubunde çalışmalarına devam etmektedir.

Share This: